Naslovnica Pretraživanje AA
 
BIOMEDICINSKO INŽENJERSTVO NA SVEUČILIŠTU U ZAGREBU

Biomedicinsko inženjerstvo primjenjuje znanja iz tehničkih znanosti u području medicine i biologije, za unaprjeđenje dijagnostičkih i terapijskih postupaka u medicini. Biomedicinski inženjeri su sunositelji istraživanja i razvoja novih uređaja i postupaka bez kojih je suvremena medicina nezamisliva. Predviđa se da će tržište zdravstvenog sektora u svijetu dostići vrijednost od 3 trilijuna USD do 2015. godine, a tom porastu posebno će doprinijeti investicije u sustave za zdravstvenu skrb u kućama, u zdravstvene informacijske sustave i telemedicinu. Zbog duljeg životnog vijeka stanovništva, sve više će se povećavati potreba za zdravstvenim uslugama.

Glavna područja biomedicinskog inženjerstva su obrada biomedicinskih podataka i signala, biomedicinska instrumentacija i senzori, procjena medicinskih tehnologija, informacijske i komunikacijske tehnologije u medicini i zdravstvu, biomedicinsko oslikavanje i obrada slike, biomaterijali i biomehanika. 

Sveučilište u Zagrebu ima dugu tradiciju edukacije i istraživanja u području biomedicinskog inženjerstva. Niz sastavnica na Sveučilištu je aktivno u istraživanju i nastavi uključujući Fakultet elektrotehnike i računarstva, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Prirodoslovno-matematički fakultet, Medicinski fakultet, Stomatološki fakultet, Veterinarski fakultet, Kineziološki fakultet i Građevinski fakultet.

Na ovim stranicama dan je prikaz nastavnih i istraživačkih aktivnosti u području biomedicinskog inženjerstva na Sveučilištu u Zagrebu.


Objavljeno: 7. 3. 2016. u 10:53

Završna radionica s prezentacijom rezultata projekta " Tehnološka platforma za nove ICT strategije u terapiji i kontroli dijabetesa (diabICT)", koji se provodi u partnerstvu Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta elektrotehnike i računarstva (FER) i poduzeće SD Informatika, održana je ponedjeljak, 22. veljače 2016. od 11.00 do 13.00 sati u Sivoj vijećnici Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Zagreb.

U okviru završne radionice, projekt diabICT je otvorio vrata novo-opremljenih laboratorija Fakulteta elektrotehnike i računarstva svima zainteresiranima za buduću suradnju u istraživanju, razvoju i inovacijama.

Razgledavanje laboratorija s novom opremom obuhvatilo je: 1) Prototipni laboratorij, C zgrade, podrum 2) 3D printer, ZESOI, D123, 3) Mjernu opremu, ZESOI, D139, 4) e-platforma diabICT, ZESOI, D139.

Više informacija možete pročitati ovdje.

Obavijest je preuzeta sa stranica Zavoda za elektroničke sustave i obradu informacija, FER.

Vedrana Baličević
Popis obavijesti
REPOZITORIJ